Nowości dla nauczycieli (04.2018)
[table id=10 /]
[table id=10 /]
2 czerwca 2022 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Mazowieckich Klubów Integracyjnych (MaKI). Tematem przewodnim spotkania była łąka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Zajęcia zakończono wykonaniem pracy plastycznej.
Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu w roku szkolnym 2018/2019 realizuje kolejny już projekt czytelniczy nazwany „Wkręceni w czytanie”. Tym razem do współpracy zaproszone zostały szkoły z gminy Gózd: PSP w Kłonówku-Kolonii, PSP w Klwatce Królewskiej, PSP w Małęczynie, PSP w Podgórze oraz Zespół Szkół w Goździe. Głównym celem projektu jest kształtowanie właściwych nawyków czytelniczych dzieci i…
Narodowe Czytanie to akcja propagująca czytelnictwo oraz polskich pisarzy, organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 2022 Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Nasza biblioteka włączyła się do tej akcji. Fragment „Rękawiczki” A. Mickiewicza czytają dla Państwa pracownicy naszej biblioteki: Magdalena Markowska i Tomasz Reszko.
Zajęci z ukraińskimi dziećmi z 09.08 odbyły pod hasłem „Wyprawa do ZOO”. Nasi podopieczni odwiedzili wirtualne ZOO, śpiewali piosenki, były zabawy ruchowe i kalambury. Tworzyliśmy zwierzęta z papierowych talerzyków. Zapraszamy do fotorelacji z kolejnego spotkania zorganizowanego w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych (MaKI) w naszej bibliotece
W ramach realizacji projektu czytelniczego „Radomskie harce z książką” nasza koleżanka Bożena Jeżmańska poprowadziła zajęcia pt. „Radom moje miasto” z dwoma klasami siódmymi Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 33 w Radomiu. Podczas zajęć uczniowie mieli sposobność zapoznania się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi naszego miasta. Kolejnym etapem realizacji naszego projektu czytelniczego będzie samodzielne wykonanie przez uczniów lapbooka…
Już dziś każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu. Wydawnictwo Naukowe PWN potwierdza, że serwis po serii testów, w których brali udział także bibliotekarze, jest gotowy. Zmienia się również wygląd. Każdy odwiedzający platformę zostanie zapytany o to, czy potrzebuje więcej…