Nowości dla nauczycieli (10.2018)
[table id=26 /]
[table id=26 /]
Teatrzyk Kamishibai przybył do Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracynymi w Radomiu. Zabawom nie było końca. Nie zabrakło również ulubionego kolorowania. Panie Magdalena Markowska i Dagmara Seta z Biblioteki przyjechały do przedszkola na zaproszenie pań Krystyny Wojtunik, Jolanty Miazgi i Jolanty Stefańskiej.
Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu w roku szkolnym 2018/2019 realizuje kolejny już projekt czytelniczy nazwany „Wkręceni w czytanie”. Tym razem do współpracy zaproszone zostały szkoły z gminy Gózd: PSP w Kłonówku-Kolonii, PSP w Klwatce Królewskiej, PSP w Małęczynie, PSP w Podgórze oraz Zespół Szkół w Goździe. Głównym celem projektu jest kształtowanie właściwych nawyków czytelniczych dzieci i…
Drodzy Czytelnicy! W naszej Bibliotece Walentynki trwają nie dzień, a cały tydzień. Specjalnie dla Was wybraliśmy najpiękniejsze sentencje o miłości, książkach i bibliotekach.
Zajęci z ukraińskimi dziećmi z 09.08 odbyły pod hasłem “Wyprawa do ZOO”. Nasi podopieczni odwiedzili wirtualne ZOO, śpiewali piosenki, były zabawy ruchowe i kalambury. Tworzyliśmy zwierzęta z papierowych talerzyków. Zapraszamy do fotorelacji z kolejnego spotkania zorganizowanego w ramach Mazowieckich Klubów Integracyjnych (MaKI) w naszej bibliotece
Wczoraj (17.X) mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy 2 z PSP Nr 2 w Radomiu w naszej bibliotece. Spotkanie miało charakter edukacyjny i rozrywkowy. Zajęcia rozpoczęły się od dyskusji na temat bezpieczeństwa w Internecie, podczas której uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, na jakie mogą natrafić podczas korzystania z sieci. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadawały pytania…
Zapraszamy do wysłuchania przeróbki wiersza Juliana Tuwima pt. “Lokomotywa”. Jest to tekst nieznanego autora, który pozwoliliśmy sobie zinterpretować, gdyż jego treść doskonale oddaje zachowanie ludzi ( w szczególności kobiet) i sposób radzenia sobie z otaczającą nas rzeczywistością. Wiersz przypomina, że nie można się nie ruszać. Daje również nadzieję, że gdzieś tam na horyzoncie widać normalność.