Zmiana godzin pracy biblioteki 12 listopada 2021 r.
W dniu 12 listopada 2021 r. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu będzie czynna dla Czytelników w godzinach 9-15. Za niedogodności przepraszamy.
W dniu 12 listopada 2021 r. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu będzie czynna dla Czytelników w godzinach 9-15. Za niedogodności przepraszamy.
Nasze koleżanki Magdalena Markowska i Dagmara Seta odwiedziły 1 marca 2023 r. Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu . Dwie grupy 3-latków wysłuchały bajki „O Panach Palcach” oraz „Rower Walentynki”. Były również zabawy z chustą animacyjną.
W okresie wakacji szkolnych tj. od 23 czerwca 2018 r. do 3 września 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: poniedziałek – 11-18 wtorek – 9-15 środa – 9-15 czwartek – 9-15 piątek – 9-15 sobota – nieczynne
Za nami piąte już spotkanie z podopiecznymi SOSW dla Dzieci Niesłyszących w Radomiu. Dzieci wysłuchały fragmentu książki „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, brały udział w zabawach sensorycznych, wykonały prace plastyczne. Zapraszamy do fotorelacji.
Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu ul. Kościuszki 5A oferuje bezpłatnie Obywatelom Ukrainy: dostęp do Internetu, drukowanie, kserowanie, skanowanie dokumentów, wypożyczanie gier planszowych w języku ukraińskim, filmów DVD dla dzieci i młodzieży z lektorem lub napisami ukraińskimi, (wykaz filmów i gier oraz zasady wypożyczania można znaleźć na stronie Biblioteki Pedagogicznej: https://bibliotekapedagogiczna.pl/), materiały edukacyjne online dla nauczycieli, wychowawców,…
MEN zachęca do zgłaszania przykładów dobrych praktyk z zakresu działalności szkół i placówek systemu oświaty oraz innych podmiotów w kształceniu na odległość, a także pracy zdalnej. Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, przygotowuje się do stworzenia banku dobrych praktyk. Bank będzie repozytorium doświadczeń, zawierającym rozwiązania/propozycje w zakresie pracy na…
Tematem kolejnego spotkania z dziećmi ukraińskimi była zapracowana wiewiórka robiąca zapasy na zimę. Dzieci zbierając orzechy dla niej, zapoznały się z nowymi polskimi słowami związanymi z tematem spotkania, rywalizowały w czytaniu i wymowie.