Podobne wpisy

„Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” – fotorelacja z konferencji
W dniu 10 maja 2023 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyła się konferencja pt. „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu we współpracy z Radomskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Prelegentami byli: dr hab. Anna Spólna, prof. UTH w Radomiu; Przemysław Czaja – Dyrektor Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu; Marta Trojanowska –…

Oddział przygotowawczy w szkole
Jak prawo oświatowe definiuje oddział przygotowawczy? Kiedy można przyjąć ucznia do szkoły na podstawie dokumentów? Kiedy można przyjąć ucznia do szkoły na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej? Kto przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną z uczniem? Jak długo trwa okres nauki w oddziale przygotowawczym? Ile godzin przeznacza się w tygodniowym rozkładzie zajęć na realizację obowiązkowych zajęć w oddziale przygotowawczym? Czy…

„Zmieniaj z nami Mazowsze” – nowa edycja BOM
Zachęcamy do zgłaszania projektów do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Nabór wniosków trwa od1 do 20 lutego 2022 r. Zgłoś projekt na stronie bom.mazovia.pl

Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie świąt Bożego Narodzenia
W okresie przerwy świątecznej Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu będzie czynna w godzinach: 24.12.2018 (poniedziałek) – nieczynne 27.12.2018 (czwartek) – 9-15 28.12.2018 (piątek) – 9-15 29.12.2018 (sobota) – nieczynne 31.12.2018 (poniedziałek) – 9-15

„Książka żyje, czaruje, wędruje” – projekt czytelniczy
Rozpoczął się projekt „Książka żyje, czaruje, wędruje” w PSP nr 33 w Radomiu. 14 listopada odbyły się pierwsze zajęcia w klasie 4c, zatytułowane „Co to jest bookcrossing?”. Po zajęciach dzieci wzięły udział w „burzy mózgów”, czego efektem jest powstała grafika.

Promujemy Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie to akcja propagująca czytelnictwo oraz polskich pisarzy, organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 2022 Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Nasza biblioteka włączyła się do tej akcji. Fragment „Rękawiczki” A. Mickiewicza czytają dla Państwa pracownicy naszej biblioteki: Magdalena Markowska i Tomasz Reszko.