Nowości dla nauczycieli – grudzień – 2023r.
Książka ta zawiera materiały do pracy z uczniami mającymi problemy z uczeniem się matematyki na poziomie klas IV–VI. W tych klasach kształtują się u dzieci podstawowe umiejętności matematyczne, a zwłaszcza sprawności w liczeniu w zakresie liczb wymiernych. Bez tych sprawności – inne, trudniejsze zadania i problemy matematyczne, nie pozwolą dzieciom wznieść się na wyżyny, bo pokonają je błędy rachunkowe, a także znacznie wolniejsze tempo pracy. Dla każdej z klas opracowano różne formy sprawdzania umiejętności.. [źródło: www.azymut.pl].
Prezentujemy atrakcyjną i prostą w formie pomoc, która doskonale sprawdzi się podczas zajęć treningu umiejętności społecznych, lekcji wychowawczych, socjoterapii, terapii indywidualnej czy rodzinnych dyskusji w domu. Publikacja – oparta na formule pracy znanej jako „puszka Pandory” – powstała z myślą o młodych ludziach w wieku 12–20 lat. W skład zestawu wchodzą: zeszyt z instrukcją, wskazówkami dla moderatora grupy oraz komentarzem do każdego z omawianych zagadnień; 360 pytań dotyczących 12 ważnych tematów, takich jak m.in.: emocje, rodzina, zdrowie, cele, odmienność, nękanie, śmierć; zestaw startowy z 30 zasadami dobrej dyskusji; puszka do samodzielnego złożenia, z której uczestnicy zajęć losują pytania. Na czym polega praca z „Puszką”? Członkowie grupy kolejno losują pytania, odczytują je na głos, a następnie odpowiadają na nie. Moderator podtrzymuje dyskusję, dopytując, podając w wątpliwość, zwracając się do pozostałych członków grupy po odpowiedzi. [źródło: www.azymut.pl].
Pracując z grupą małych dzieci, kilkadziesiąt razy dziennie stajesz przed wyzwaniem, jak okiełznać ten huragan, który – jak wszyscy wiemy – tworzy się naturalnie. Wykrzykiwanie przez ściśnięte gardło: „Aaale proszę o spokój!” nie służy ani Tobie, ani dzieciom. Poza tym nie działa. Nie potrzebujesz supermocy, tylko supernarzędzia. Prostych pomysłów, które pozwolą Ci w zdumieniu zauważyć, że oto nastała cisza. Co ważne, wydarzyło się to dzięki zabawie, bez niepotrzebnych napięć między Tobą a dziećmi. Ta niewielkich rozmiarów „księga czarów” zawiera 50 propozycji na kilkuminutowe zabawy, dzięki którym dzieci się wyciszą, zauważą swoje emocje i zniwelują napięcia w ciele. Proponowane zabawy i ćwiczenia rozwijają: wyobraźnię, koncentrację uwagi, umiejętności językowe i poznawcze, umiejętności społeczno-emocjonalne, motorykę małą i dużą. Pod każdym opisem przebiegu zabawy znajdują się informacje o płynących z niej korzyściach. [źródło: www.azymut.pl].
Publikacja zawiera aż 20 scenariuszy zajęć z uczniami – w tym praktyczne karty pracy, ćwiczenia, formularze, ankiety. Wszystko w formie przystępnej dla pedagoga. Cały materiał podzieliliśmy na 3 bloki tematyczne: 1. Scenariusze zajęć dla najmłodszych, 2. Scenariusze z doradztwa zawodowego, 3. Integracja uczniów. W każdym rozdziale znajdują się scenariusze z danej tematyki wraz z niezbędnymi do pracy załącznikami. [źródło: www.azymut.pl].
Nie ulega wątpliwości, że w polskiej literaturze bioetycznej brakuje książki, która omawiałaby teoretyczne i praktyczne zagadnienia edukacji bioetycznej na uczelniach i wydziałach medycznych. Niniejszy tom przyczyni się z pewnością do pobudzenia dyskusji na temat celów, metod i jakości nauczania oraz oceny efektów edukacji bioetycznej przyszłych medyków i innych profesjonalistów medycznych. [aut. rec. prof. dr hab. Alicja Przyłuska-Fiszer. Źródło: www.azymut.pl].
Książka zawiera różnorodne zadania i łamigłówki matematyczne. Naukę liczenia do 100 uatrakcyjnia komiks z przygodami trojga dzieci i kota Florka. Polecamy także: „Matematyka z komiksami. Liczymy do 20”, „Matematyka z komiksami. Liczymy do 100” i „Matematyka z komiksami. Liczymy do 1000”. [źródło: www.azymut.pl].
Czytamy, przepisujemy i równocześnie bawimy się rymami i opisanymi w tekstach śmiesznymi sytuacjami. Książka nie tylko utrwala umiejętność bezbłędnego pisania, ale kształci także słuch językowy. Polecamy do użytku w szkole, a także do dodatkowych ćwiczeń w domu. Wiek 8+. [źródło: www.azymut.pl].
Publikacja ta wzorem poprzednich składa się z kompletnych zajęć – wystarczy więc puścić płytę (CD 1)… i dzieci zaczną bawić się przy niej same, animowane głosem Pana Miłosza zarejestrowanym na nagraniu. A kiedy przedszkolaki już dobrze poznają proponowane treści, należy sięgnąć po CD 2, gdzie te same zabawy zostały nagrane z poleceniami ułatwiającymi ich przebieg. Zabawy zostały podzielone na trzy poziomy trudności – od najłatwiejszych (poziom I), do najtrudniejszych (poziom III). [źródło: blizejprzedszkola.pl].